menusearch
majidy.ir

برگزاری همایش " آینده کسب و کارهای نوپا در ایران " در دانشکده خواجه نصیرطوسی

سخن روز
جستجو
۱۳۹۶/۴/۲۱ چهارشنبه
(3)
(0)
برگزاری همایش " آینده کسب و کارهای نوپا در ایران " در دانشکده خواجه نصیرطوسی
برگزاری همایش
بسم الله الرحمن الرحیم

لَّا یَسْتَوِی الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ غَیْرُ أُولِی الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ ۚ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِینَ دَرَجَةً ۚ وَکُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَىٰ ۚ وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا (سوره نساء - آیه 95)
قُلْ مَنْ رَبُّ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ قُلِ اللَّهُ قُلْ أَ فَاتَّخَذْتُمْ مِنْ دُونِهِ أَوْلِیاءَ لا یَمْلِکُونَ لِأَنْفُسِهِمْ نَفْعاً وَ لا ضَرًّا قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الْأَعْمی‏ وَ الْبَصیرُ أَمْ هَلْ تَسْتَوِی الظُّلُماتُ وَ النُّورُ أَمْ جَعَلُوا لِلَّهِ شُرَکاءَ خَلَقُوا کَخَلْقِهِ فَتَشابَهَ الْخَلْقُ عَلَیْهِمْ قُلِ اللَّهُ خالِقُ کُلِّ شَیْ‏ءٍ وَ هُوَ الْواحِدُ الْقَهَّارُ (سوره رعد - آیه 16 )
آیا آنان که ایستاده اند با آنها که نشسته اند برابرند؟ آیا انها که همواره به دنبال رانت و استفاده از ابزارهای دنیایی برای رسیدن به مطامع خود هستند با آنها که با سعی و تلاش و بدون پشتوانه همواره سعی در بدست آوردن قله های موفقیت و دستیابی به آمال و آرزوهای خود با تکیه بر تلاش و کوشش و دانش اندوزی هستند با هم برابرند؟
آیا آنها که می دانند با آنها که نمیدانند برابرند؟ آیا آنها که به جهاد برمی خیزند با آنها که عافیت را انتخاب میکنند یکسانند؟ آیا اصولا نور با تاریکی برابر است ؟
در وانفسای جامعه کنونی و در کسب و کارهایی که به اشکال مختلف توسط بخشهای دولتی، خصوصی، تعاونی و نیمه دولتی درحال فعالیت هستند، قرار است آینده کسب و کارهای نو و تجارب موسسین برخی از صاحبان کسب و کارهای نوپا به بیان دیدگاه ها و تجارب و دستاوردهای خود بپردازند.
هر چند بنده تصور میکردم نوظهورترین و بروزترین آنها تحت عنوان کارآفرین یا کارآفرینی در جامعه ما شناخته میشوند و همیشه به این گروه و مجموعه و اینکه با مشکلات و دردسرهای بیشتری نسبت به همه بخش های دیگر دست به گریبان هستند فکر میکردم و پیش خود دائم زمزمه میکردم که " ساده ترین مشکل این عزیزان همان مفهوم کارآفرینی است!"
شاید در نگاه اول تصور شود که کارآفرینی همان تولید کار به شکل عادی با ساخت کارگاه و کارخانه و .... باشد ولی در عمل از دید بنده این نیست چرا که با باز بودن دروازه های ورود کالاهای ارزان خارجی و وفور کارگاه ها و کارخانه جاتی که انواع و اقسام کالاهای مورد نیاز خریداران داخلی و خارجی را فراهم می کنند، ایجاد کارگاه مشابه میتواند قدم اول برای شکست باشد، بنابراین واژه کارافرین با با واژه دیگری به نام "کسب و کار نوپا" که حداقل تعبیر آن می تواند انجام کارهای ساده و روزمره به شکل جدید باشد گره بخورد.....
از همه این حرفها که بگذریم بهتر است در این خصوص سخن کوتاه کنیم ( چون از تخصص کافی برخوردار نیستم ) و اجازه دهیم تا فردا ( 22 تیرماه 1396 )با حضور در همایش " آینده کسب و کارهای نوپا در ایران " که در "دانشکده خواجه نصیرطوسی" با همت و پیگیری شبانه روزی آقایان "علی شهیر" و "برهان مجیدی " (پسرم) که با تاسیس " مدرسه ی استانداردهای کسب و کارهای نوپا" اقدام به برنامه ریزی و برگزاری این همایش نموده اند بیشتر با یکدیگر در این مورد به بحث و تبادل نظر بنشیم (انشالله)
برخی سخنرانان همایش به شرح ذیل میباشند ولیست کامل مهمانان ویژه و سخنرانان و برنامه همایش در سایت http://fobs.cf/ قابل مشاهده می باشد
برخی سخنرانان همایش
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر