menusearch
majidy.ir

کادوک محصولی برای آرامش و تسکین دردهای عضلانی

سخن روز
جستجو
۱۳۹۶/۴/۲۴ شنبه
(2)
(0)
کادوک محصولی برای آرامش و تسکین دردهای عضلانی
کادوک محصولی برای آرامش و تسکین دردهای عضلانی
بهترین درمان، کم عارضه ترین درمان است.

پک ترموتراپی کادوک چیست؟
کیسه های کادوک محتوی دانه های گیاهی می باشد که قابلیت ویژه نگهداری و رها سازی گرما را به مدت 45-60 دقیقه دارا می باشد .کادوک "توسط دستگاه ماکروویو یا شوفاژ گرم" و "توسط فریزر" سرد می شود و به طور تدریجی حرارت یا سرمای ملایم خود را بر روی موضع درد از دست می دهد.

امروزه افراد زیادی هستند که از دردهای عضلانی، روماتیسم، کمر درد و….. رنج می برند و بسیاری از آنها برای خلاص شدن از این درد ها به مصرف انواع قرص های شیمیایی روی می آورند اما همان گونه که می دانید این قرص ها نه تنها هیچ گونه تأثیری نداشته بلکه حتی عوارض جبران ناپذیری بر جای می گذارند.


{بهترین درمان کم عارضه ترین درمان است

کادوک یک محصول کاملا گیاهی و بدون عوارض برای رها شدن از درد مفاصل، کمر درد، روماتیسم و سر درد های ناشی از سینوزیت برای دردهای ناشی از قاعدگی و اسپاسم های عضلانی ناشی از ضربه و…. است که از دانه های گیاهی جو ساخته شده است بدین گونه که جو های تمیز شده در پارچه های استری و بعد در روکشی مناسب بسته بندی شده است که برای تسکین دردها می توان از آن استفاده کرد.

کادوک یک وسیله ی درمانی خانگی است که خاصیت گرمادرمانی و سرمادرمانی دارد.

گرما درمانی یا ترموتراپی چیست ؟

ترموتراپی واژه ای است، در پزشکی به معنای بکارگیری از خواص گرما برای بهبود یا کاهش درد های موضعی یا دردهای مزمن است، از گذشته های بسیار دور استفاده از خواص گرما درمانی مرسوم بوده و قدمت بسیار زیادی در طب سنتی علی الخصوص طب شرقی دارد.

در حال حاضر اکثر دستگاه های که در فزیو تراپی بکارمی روند به نحوی از ترمو تراپی یا گرما درمانی وخواص آن استفاده می نمایند.

از ترموتراپی برای چه موارد ی استفاده می گردد؟
 • کاهش درد های مزمن ناحیه کمر
 • افزایش کارایی عضلات
 • رفع خشکی عضلات در بیماران که قسمتی بدن آن ها مدتی بی حرکت بوده است
 • رفع اسپاسم موضعی عضلات
 • افزایش آرامش بخشی و رفع خستگی

مزایای گرما درمانی چیست و کادوک چگونه عمل می کند؟

وقتی نقطه ای از بدن را با انواع وسایل و دستگاه ترموتراپی مانند لامپ های مادون قرمز، پماد های های که حاوی موادی برای گرمازایی هستند، لیزر، تشک برقی یا ماساژور و غیره گرم می نمایم، گرما باعث گشاد شدن و اتساع همچنین تحریک عصبی مویرگ ها و عروق می گردد، افزایش حجم قطر عروق باعث افزایش سرعت و مقدار خون و گردش خون در محل گرما دهی می گردد، با افزایش گردش خون، اکسیژن بسیار بیشتری به بافت آسیب دیده یا بافتی که مشکل دارد می رسد و این موضوع باعث افزایش سوخت و ساز بدن در موضع می گردد و این عمل باعث شل شدن عضلات و کاهش فشار بر روی گیرنده های اعصاب موجود در آن محل می گردد و نهایتا درد کاهش یا قطع می یابد.

وقتی بدن گرم میشود چه اتفاقی می افتد ؟

گرما باعث گشاد شدن و اتساع همچنین تحریک عصبی مویرگ ها و عروق می گردد ، افزایش حجم قطر عروق باعث افزایش سرعت و مقدار خون و گردش خون در محل گرما دهی می گردد، با افزایش گردش خون، اکسیژن بسیار بیشتری به بافت آسیب دیده یا بافتی که مشکل دارد می رسد و این موضوع باعث افزایش سوخت و ساز بدن در موضع می گردد و باعث شل شدن عضلات و کاهش فشار بر روی گیرنده های اعصاب موجود در آن محل می گردد و نهایتا درد کاهش یا قطع می یابد.

گرمای نفوذ یافته به دانه های گیاهی، و طبیعی در پک طبی کادوک، پس از تماس و فرم گرفتن با هر کدام از اعضای بدن، به آن عضو منتقل شده و گرمای طولانی آن باعث التیام و تسکین سریع درد و ناراحتی
می گردد. گرفتگی های عضلانی، درد مفاصل، کشیدگی گردن،کمردرد، آرتریت، دیسک کمر، دردهای قاعدگی، سردرد،کرامپ معده، کولیک شیرخواران، سینوزیت، رگ به رگ شدن، سرمازدگی، روماتیسم و درد زانو همگی با استفاده از گرمای آرامش بخش بالشتک طبی کادوک  تسکین می یابند.

 • یکی از مزایای استفاده از بالشتک طبی کادوک نسبت به کیسه های آب گرم، عدم خطر سوختگی و تاول زدن بوده و همچنین چون برخلاف کیسه های آب گرم سردتر از دمای محیط نمی شود، هرگز احساس سردشدن و رطوبت برای مصرف کننده ایجاد نمی کند.
 • همچنین بالشتک طبی کادوک برای افراد مسن وکودکان جهت گرم نمودن بستر خواب در شبهای سرد زمستان ونیز گرم کردن دستها و پاها بسیار ایده آل می باشد.

گرما و سرما راهی برای تسکین درد
درمان به روش گرما و سرما به تسکین علائم آرتروز در مدت کوتاه کمک می کند. این روش به خصوص زمانی که درد خیلی شدید باشد موثر است. دوش یا کمپرس گرم با کادوک در موقع اسپاسم و خشکی
ماهیچه ها می تواند درد را تسکین دهد. البته باید احتیاط کرد و کمپرس را روی مفاصل تحریک شده نگذاشت زیرا درد تشدید می شود
سرما نیز روشی برای تسکین درد، کاهش التهاب و تسریع جریان خون در مفاصل خیلی متورم است. می توانید خیلی ساده کادوک یخی را روی موضع درد بگذارید.
سرما درمانی یا کمپرس سرد چیست؟
هدف از سرما درمانی (کرایوتراپی)، بی حس کردن منطقه آسیب دیده و کم کردن سرعت جریان خون و در نتیجه تسکین درد، کاهش تورم، التهاب و خونریزی است. درمان با کمپرس سرد باید به صورت محلی در منطقه آسیب دیده به طور ایده آل در حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه اعمال شود. هنگامی که بدن مجروح می شود، بافت آسیب دیده ملتهب شده، و این می تواند درد و تورم ایجاد کند.

استفاده از یخ بر روی صورت مزایای زیادی دارد.

        تکه‌های یخ برای موارد مختلف در زیبایی طبیعی صورت کاربرد دارد.
اما یخ معایبی هم دارد که استفاده از آن برای خانم ها دشوار می شود قرار دادن مستقیم یخ روی پوست باعث پارگی مویرگ های زیر پوست می شود. خیس شدن صورت حس خوبی ایجاد نمی کند

یخ قابل انعطاف نیست و نمی توان برای گودی چشم و برجستگی ها صورت به راحتی مورد استفاده قرار داد همچنین استفاده از یخ به صورت مستقیم روی پوست باعث سرما زدگی می شود.
 • کادوک معایب یخ را ندارد
 • پوست صورت را خیس نمی کند
 • به مویرگ های صورت آسیب نمی زند
 • به خاطر طراحی مناسبش شکل صورت را به خود می گیرد
 • کادوک گیاهی است و عارضه ای ایجاد نمی کندکاربرد کادوک های یخی
 1. اولین کاربرد کادوک های سرد افزایش گردش خون است، افزایش جریان خون به جلوگیری از بروز علائم پیری و چروک پوست کمک می کند.
 2. استفاده از کادوک های یخی به مدت حداقل دوبار در هفته باعث درخشش طبیعی پوست می شود.
 3. مزیت دیگر آن، کمک به از بین رفتن آکنه می باشد. استفاده بر روی قسمت‌هایی از صورت که دچار آکنه هستند، باعث کاهش آن‌ها می‌شود. اگر به طور مداوم، روزانه یک تا دو دقیقه بر روی جوش‌ها گذاشته شود، شاهد تاثیر بی نظیر آن در رفع آکنه‌ها خواهید بود.
 4. برای از بین بردن آفتاب سوختگی مفید است. زمانی که دچار آفتاب سوختگی شدید، کادوک های یخی را بر روی نواحی آسیب دیده به مدت حدود سه دقیقه نگهدارید در نتیجه این عمل بر روی پوست شما خارشی ایجاد می‌شود که نشانی از بهبود آفتاب سوختگی خواهد بود.
 5. استفاده از کادوک های سرد و یخی بر روی پوست صورت، قبل از انجام آرایش، آن را برای مدت طولانی‌تری ماندگار خواهد کرد.
 6. همچنین به کمک کادوک های سرد و یخی میتوانید پف چشم را از بین برید.
وقتی کادوک را زیر چشمانتان قرار دهید، باعث برطرف شدن پف زیر چشمتان خواهد شد و ورم زیر چشم را از بین خواهد برد. گردش خون هرچه بیشتر باشد شادابی و طراوت پوست‌تان بیشتر می‌شود همه ما می‌دانیم که بهبود جریان گردش خون آبرسانی و غذارسانی به سلول‌های پوستی را چند برابر می‌کند.
راهکارهای زیادی در جهان وجود داردکه برخی از آنها هزینه‌ زیادی دارند. با این حال اگر می‌خواهید دراین امر خودکفا شوید و با کمترین هزینه این کار را در خانه انجام دهید بهتر است کادوک را امتحان کنید
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر